Hatay, HADO ile Akdeniz’deki egemenlik yarışında!

Yayınlanma Zamanı : 18 Eylül 2020 Saat: 15:33

Hatay, HADO ile Akdeniz’deki egemenlik yarışında!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Madenli Balıkçı Barınağı’nda inşaatı devam eden Hatay Deniz Otobüsü(HADO) Terminali ve Gümrük binasının 1,5 ay içerisinde tamamlanacağını belirtirken, yıl bitmeden seferlere başlamayı hedeflediklerini söyledi. HADO’nun Hatay’ı ticaret merkezi yapma hedefine ve turizmine büyük katkı sağlayacağını söyleyen Başkan Savaş, seferlerin ilk olarak Beyrut ve KKTC’ye başlatılacağını söyledi.

Hatay’ın tanınırlığını arttırmak, dünyada vizyon şehri olduğunu hissettirmek, ticaret ve turizme katkı sağlamak amacıyla çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Savaş, “Önemli bir proje olan HADO , Kıbrıs, Beyrut, Hayfa Limanı ve Mersin’e gidip gelecek. Deniz otobüsü ilk başta insan taşıyacak ama daha sonra araba ve lojistik sektörüne de katkı sağlayacak. Akdeniz’de bir egemenlik yarışı var. Bu yarışta Türk deniz otobüslerinin Akdeniz’de Hatay’dan Beyrut’a, Hayfa’ya, Kıbrıs’a gitmesi egemenlik bakışına ve milli duruşa katkı sağlayacaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"