Son başvuru cuma günü!

Yayınlanma Zamanı : 16 Eylül 2020 Saat: 11:11

Son başvuru cuma günü!

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından, kısa olarak TYP olarak bilinen Toplum Yararına Program kapsamında Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, 9 ay süreyle 1190 geçici personel alınacak. 1050 Temizlik Görevlisi ve 140 Güvenlik Elemanı için başvurular, 14 -18 Eylül 2020 tarihleri arasında, İŞKUR E-Şube ve ALO170 üzerinden yapılabilecek.

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel, konuyla ilgili şu bilgiyi verdi: “14 Eylül Pazartesi gününden itibaren, Toplum Yararına Program (TYP) başvurularını almaya başlıyoruz. Şu hususun altını çizmek istiyorum; İŞKUR portalına kaydolmak, tek başına yeterli değildir. Vatandaşlarımızın, TYP için ayrıca başvuruda bulunması gerekmektedir. Mart ayından beri ülkemizde görülen COVİD-19 salgınına karşı yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında, hastalığın yayılmasını önleme adına, vatandaşlarımızın başvuru için İŞKUR e-şube (https://esube.iskur.gov.tr/) ve ALO170 kanallarını kullanmaları gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüzün yazılı talimatları gereğince, İl Müdürlüğümüz ve İskenderun hizmet merkezimizden herhangi bir başvuru alınmayacaktır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"