Sonbaharda göz alerjisine dikkat!

Yayınlanma Zamanı : 14 Eylül 2020 Saat: 10:00

Sonbaharda göz alerjisine dikkat!

İskenderun Palmiye Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Necmettin Mirioğlu, sonbahar aylarıyla birlikte gözlerde mevsimsel alerji sorununda artış yaşandığına dikkat çekti. Gözde; kızarıklık, yanma, sulanma ve kaşıntı şikâyetlerinin erken tedavi edilmesi gerektiğini söyleyen Mirioğlu, gözlerin tedavi edilmediğinde birçok sağlık sorununun oluşabileceğine dikkat çekti.

Gözlerdeki görülen alerjinin nedenlerinden ve belirtilerinden söz eden Op. Dr. Necmettin Mirioğlu, “Havaların değişmesiyle birlikte gözlerde; sulanma, yanma, kızarıklık ve kaşınma gibi şikâyetler, mevsimsel göz alerjisi nedeni ile çok artmaktadır. Özellikle lens kullanan kişilerde daha da dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bu belirtilerin görüldüğü kişilerin, göz muayenesi olması önem teşkil etmektedir. Zamanında tedavi edilmeyen alerjik durumlar, birçok önemli göz hastalıklarının oluşmasına zemin hazırlamaktadır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"