‘Yangın sönene kadar sahadayız’

Yayınlanma Zamanı : 08 Eylül 2020 Saat: 20:41

‘Yangın sönene kadar sahadayız’

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Amanosların zirvesinde orman teşkilatının üstün gayretiyle kontrol altına alınmaya çalışılan yangın bölgesinden açıklama yaptı. Yangının başladığı andan itibaren Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ve Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte bölgeden ayrılmadan çalışmaları bizzat takip eden Milletvekili Yayman, 1786 rakım yükseklikteki Kisecik Hava Radarı’ndaki incelemesinde ‘Ciğerlerimiz yanıyor’ derken, üzüntüsünü de dile getirdi.

Yangının kontrol altına alıonması için tüm ekiplerin canla-başla çalıştığını anlatan Milletvekili Hüseyin Yayman, “3 gündür değerli Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Sayın Valimiz ile birlikte buradayız. İtfaiye ve orman teşkilatımız 2 uçak, 13 helikopter ve 207 arasöz ile birlikte yangını kontrol altına almaya çalışıyoruz. Gece gündüz sahadayız. Cansiparene pahasına yangını söndürmek için çaba harcayan tüm teşkilatımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Devletimiz milletimizin yanında, can ve mal kaybının olmaması çok çok önemli.  İnşallah yangın biter bitmez bu alanı temizleyip, Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’nin talimatıyla burayı yeniden ağaçlandıracağız. Bu yangını Allah’ın izniyle hep birlikte söndüreceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"