Bakan Pakdemirli yanıtladı

Yayınlanma Zamanı : 08 Eylül 2020 Saat: 12:39

Bakan Pakdemirli yanıtladı

Hatay’da Cumartesi gününden bu yana devam eden orman yangını ile ekiplere öncülük eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangında kasıt olma ihtimali üzerinde durduklarını ifade etti. Bölgede yaptığı son incelemenin ardından, son durumu A Haber’e anlatan Pakdemirli, yangının kütlesinin oldukça küçüldüğünü ifade etti.

Yangının bütün çıkış sebepleri ve gidişatının değerlendirildiğini ve konuyşla ilgili bur bulgu olduktan sonra kamuoyu ile paylaşılacağını anlatan Pakdemirli,  şu açıklamayı yaptı: “Arazi şartları çok zorlu ve çetin. Burada yangını söndürmekten çok yangına ulaşabilmek için yol nereden açarız hesabı yapıyor arkadaşlar. Bu anlamda geceden yana takip ettiğimiz ve kısmı olarak müdahale ettiğimiz yerlerden bitanesi.Şu an itibariyle yangın kütlesi oldukça küçüldü. Ama hala giremediğimiz noktalar var. Bunların bir kısmına personelin güvenliğinden dolayı girmedik. Bir kısmına da sarp koşullardan dolayı girilmedi. Burası da onlardan bir tanesi. Özellikle radar kısmına doğru kuzey tarafta gelişen bir durum var. Yangının bütün çıkış sebeplerini ve gidişatına baktığımız zaman bizim arkadaşlar bu yangında kasıt olma ihtimalini kasıt olmama ihtimaline göre daha fazla görüyorlar. Valiliğimiz çalışıyor. Bu konuyla ilgili bir bulgu olduktan sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"