İSTE Rektör Vekili’nden açıklama

Yayınlanma Zamanı : 02 Eylül 2020 Saat: 10:36

İSTE Rektör Vekili’nden açıklama

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim döneminin başlamasına kısa bir süre kala yaptığı açıklamada, pandemi nedeniyle öğrencilerinin sağlığı için büyük bir hassasiyetle gerekli çalışmaları ve hazırlıkları yaptıklarını açıkladı.

Öğrencilerin ve velilerinin en çok yeni eğitim – öğretim yılı güz döneminin, yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitimle mi olacağının merak ettiğini ifade eden Depci, bununla ilgili tüm değerlendirmeleri yaptıklarını ve uzaktan eğitim de dâhil her türlü seçeneği göz önünde bulundurduklarını ifade etti.

Öğrencilerle tekrar bir araya gelmek için sabırsızlandıklarını belirten Tolga Depçi’nin, yeni öğretim yılı öncesi öğrencilerine seslenişi şöyle; “Sevgili İSTE’li Öğrencilerimiz; 2020-2021 Eğitim ve Öğretim döneminin başlamasına yakın bir süre kala İSTE’yerek büyük bir heyecanla geldiğiniz İskenderun Teknik Üniversitesine (İSTE) hepiniz hoş geldiniz.

Teknoversite vizyonuyla kendine özgü nitelikli bir eğitim sunan İSTE ailesi olarak, 2020 YKS yerleştirme oranlarına bakıldığında 7 Fakültemizin 6’sında, 4 Meslek Yüksekokulumuzun 3’ünde bizlere ayrılan kontenjanların tamamını doldurarak % 100’e ulaşmanın ve genel yerleştirmede Türkiye ortalamasın üzerinde yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Pandemi sürecinde sizlerden ayrı kalmak bizleri üzse de, sizlerle tekrar bir araya geleceğimiz gün için sabırsızlanıyoruz.

En merak ettiğiniz konunun 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı güz döneminin, yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitimle mi olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili tüm değerlendirmeleri yapıyor ve uzaktan eğitim de dâhil her türlü seçeneği göz önünde bulunduruyoruz. 

İSTE Rektörlüğü olarak büyük bir hassasiyetle gerekli çalışmaları ve hazırlıkları yapmaktayız. Şunu tüm içtenliğimizle belirtmek isteriz ki, siz değerli öğrencilerimizin sağlığı  temel önceliğimiz olmakla birlikte eğitim öğretim faaliyetlerinin sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirilmesi de önem sırasında yine ilk sıralarda yer alan konu başlıklarımız arasındadır.
Merak ettiğiniz bu konuyla ilgili tüm gelişmeleri üniversitemiz web sayfası ve sosyal medya hesaplarından sizlere yakında duyuracağız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"