Hatay kavrulacak!

Yayınlanma Zamanı : 01 Eylül 2020 Saat: 17:14

Hatay kavrulacak!

Hatay Valiliği, Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü tahminleri doğrultusunda, il genelinde sıcak hava dalgasının etkisini arttıracağını duyurdu. Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; geçtiğimiz hafta Cuma (28.08.2020) gününden itibaren bölgemizi etkileyen sıcak hava dalgasının bölge genelinde etkisini artırarak Cumartesi (05.09.2020) gününe kadar devam edeceği açıklandı.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, hafta sonuna kadar hava sıcaklığının  Adana 44, Hatay 42, Kahramanmaraş 44, Osmaniye 44, Kilis 42, Gaziantep 41 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

Hatay Valiliği’nden yapılan uyarı şöyle, “Hava sıcaklıklarının Eylül ayında kaydedilmiş uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşması ve yer yer üzerine çıkması beklenmektedir.  Cumartesi (05.09.2020) gününden itibaren sıcaklıkların, bölgemizde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ila 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"