Gözler Hatay stadında!

Yayınlanma Zamanı : 24 Ağustos 2020 Saat: 19:26

Gözler Hatay stadında!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Cumhur ittifakı milletvekilleri ile birlikte yapımı devam eden Hatay Stadyumu’nda incelemelerde bulundu.

AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi ve Abdulkadir Özel ile MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın yanısıra AK Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu’nun da katıldığı incelemede, Vali Doğan, stada 200 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım yapıldığını belirtti.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatayspor’un stadı kiralamak için bakanlığa müracaat ettiğini belirterek, “Stat fiziki olarak bitmişti, ikinci ihalesini yaptık, bu ihalede koltuk ve çimlendirme var. Gördüğünüz gibi bu çalışmalar da çok hızlı bir şekilde ilerliyor. İnşallah Eylül ayı içerisinde tamamlamış olacağız. Burada çok büyük bir yatırım var, bu stadyuma içerisindeki çim ve koltuk ile beraber toplam 200 milyon TL nin üzerinde bir yatırım yapıldı. Hatayspor’un bu sene Süper Lig’e çıkması ile birlikte güzel bir ambiyans oluştu, HataySpor yetkilileri stadı kiralamak için de Bakanlığımıza müracaat etti.  Bakanlığımız Hatayspor ile yapacağı protokol çerçevesinde stadyumu Hatayspor’a kiralayacak.  Biz Hatayspor’un her başarısı ile mutlu olduk, sevindik, gurur duyduk İnşallah önümüzdeki sezonda da güzel başarılar elde edeceğini düşünüyorum. Burası 25.000 kişilik bir stadyum. Hükümetimizin çok büyük yatırımlarından bir tanesi Türkiye’nin birçok ilinde de bu tarzda stadyum yapıldı. Önümüzdeki sene de Türkiye’nin en iyi takımlarıyla burada Süper Lig’de mücadele edeceğiz. Çok az bir işimiz kaldı bunu tamamlamaya çalışıyoruz. Bugün Sayın Milletvekillerimizle birlikte hem stadın son halini görelim hem İşler nasıl gidiyor konuşalım istedik. Milletvekillerimize teşekkür ediyorum teşrif ettikleri için. Biz burada işleri takip ediyoruz Sayın vekillerimiz de Ankara’da tıkandığımız yerde hızlı bir şekilde Bakanlıklara müdahale ediyorlar önümüze açıyorlar biz de açmış oldukları o yoldan ilerleyerek Hatay’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Geldiğimiz nokta sevindirici herkes dört gözle burayı bekliyor, İnşallah ilk maçımızı stadın tamamını doldurarak oynarız diye düşünüyorum. Çok az bir işimiz kaldı çimlendirme ile ilgili bir gümrükte sorun vardı onu geçen hafta içerisinde çözdük yurtdışından gelen boruları getirdik ve gördüğünüz gibi şu anda tamamı döşendi. Eylül ayının ilk haftası içerisinde de çim serimi başlanacak kısa süre içerisinde hazır hale getireceğiz. Ben başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, hükümetimize şükranlarımı sunuyorum. Buranın son ihalesinde Gençlik ve Spor Bakanımız 30 milyon gibi bir rakamı Valiliğimize göndererek önümüzde ki en büyük engeli kaldırmış oldu. Hatay Stadyumu Hatay’a Hataylılara hayırlı olsun diyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekilleri Hatayspor’un başarısından gurur duyduklarını ifade ederek, stadın Hatay’a hayırlı olması temennisinde bulunurken, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ise, ” Hatay, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri. Hataysporumuzun şampiyon olması ile beraber stadımızda bitti. En kısa zamanda maçlarını oynayabilecek hale gelecek. Hatay Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Medeniyetlerin beşiği bir şehir. Medeniyetler şehrinin takımının da Türkiye’de büyük bir sempati ile karşılandığını biliyoruz. Ben inanıyorum ki Hatayspor, Süper Lig’e lezzet katacak, tat verecek. İnsanı, mutfağı, tarihi, kültürü ve tabiatı ile gelecek olan takımlar için en güzel deplasmanlarından biri olacak. Burada da Hataysporumuz Süper Lig’de istikrarlı bir şekilde gelecek senelerde de şehrimizi temsil etmeye devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Doğan ve milletvekilleri stadı gezerek incelemelerde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"