Bu tesise ÇED Raporu istenmiyor!

Yayınlanma Zamanı : 24 Ağustos 2020 Saat: 14:46

Bu tesise ÇED Raporu istenmiyor!

Hatay Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Alp-Ateş Gübre A.Ş. tarafından Erzin Organize Sanayi Bölgesi(OSB)’nde açmayı planladığı ‘Kimyevi ve Organik Gübre Üretimi, Depolanması ve Paketlenmesi Tesisi’ için kararını açıkladı. Yılda 19 bin ton gübre üretimi gerçekleştirecek olan tesis için ilgili müdürlük, ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir’ dedi.

Hatay Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle; “Hatay İli, Erzin İlçesi, Turunçlu Mah. Erzin OSB 108 ada 1 No’lu parselde Alp-Ateş Gübre A.Ş. tarafından Valiliğimize sunulan “Kimyevi ve Organik Gübre Üretimi, Depolanması ve Paketlenmesi Tesisi (Kompakt Granül Özel Gübre-Kimyevi Kristal Damlama Toz Gübre 13.000 ton/yıl, Sıvı Gübre Üretimi 6.000 ton/yıl)” projesine ait Proje Tanıtım Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Çevresel Etki Değerlendirmesi ( ÇED ) Yönetmeliğinin 17. Maddesi gereğince “Kimyevi ve Organik Gübre Üretimi, Depolanması ve Paketlenmesi Tesisi projesine Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"