Özel hastanelerde ‘korona’ teyakkuzu!

Yayınlanma Zamanı : 22 Ağustos 2020 Saat: 21:40

Özel hastanelerde ‘korona’ teyakkuzu!

İskenderun Palmiye ve Gelişim Hastaneleri, iki hekiminin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine kamuoyu bildirisi yayınladı. İki hastanede de koronavirüs (COVID-19) salgınına yönelik tüm tedbirlerin alındığı belirtilen açıklamada, hastanelerindeki sağlık çalışanlarının koronavirüse yakalanma oranının diğer hastanelere oranla çok düşük olduğuna vurgu yapıldı.

Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında hastanede ziyaret saatlerinin 18.00 ila 19.00 saatleri arasında 1 ziyaretçiyle sınırlandırıldığı belirtilen açıklama şöyle, “ Koronavirüs (COVID-19) salgınına yönelik; tüm sağlık çalışanlarımızı, hastalarımızı ve hasta yakınlarımızı korumak amacıyla İskenderun Gelişim Hastanesi ve İskenderun Palmiye Hastanesi bünyesinde gereken tüm önlemler alınmış olup, alınmaya devam edilecektir.

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı ‘Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ kapsamında, prosedürler titizlikle uygulanmakta ve konuyla ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar; sosyal ağlarımız ve medya aracılığıyla duyurulmaktadır.  Hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanlarımıza; hastane girişlerinde ateş ölçümü yapılmakta ve el dezenfeksiyonu sağlanmaktadır.

Salgın döneminde, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde hastane yerleşkesi içerisinde yeni düzenlemeler yapılmış ve bu bağlamda; ortak kullanım alanlarından gazete, dergi, broşürlükler kaldırılmıştır. İskenderun Gelişim Hastanesi ve Palmiye Hastanesi’nin tüm alanlarında dezenfektasyon çalışmaları sık aralıklarla yapılmakla beraber, temizlik sıklığı daha da arttırılmıştır. Hasta ziyaret saatlerimiz 18.00- 19.00 olarak sınırlandırılmış olup, sadece bir ziyaretçi kabul edilmektedir.

Gece gündüz demeden fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza; salgının önlenmesi ve kontrolüyle ilgili güncel olarak bilgilendirmeler yapılmakta ve kişisel koruyucu ekipmanlar sağlanmaktadır. Doktorlarımız ve tüm sağlık personelimiz, düzenli olarak kontrollerden geçirilmektedir. Pandemi sürecinde yoğun stres ve risk altında görevlerini ifa eden sağlık çalışanlarımızın koronavirüse yakalanma oranı, diğer hastanelere oranla çok düşüktür.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"