Devlet Hastanesi’ne PCR Cihazı geldi!

Yayınlanma Zamanı : 20 Ağustos 2020 Saat: 15:07

Devlet Hastanesi’ne PCR Cihazı geldi!

Pandemi hastanesi ilan edilen İskenderun Devlet Hastanesi’ne koronavirüs testlerinin yapılması için PCR Cihazı tahsis edildi. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü nezdinde, Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’in girişimleri neticesinde hastaneye getirilen Kovid-19 testi PCR Cihazı ile vatandaşlar koronavirüs test sonuçlarını çok daha kısa bir sürede öğrenebilecek.

İlk testin 10 gün içerisinde yapılabileceğini duyuran Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, açıklamasında, “Hastanemizde Kovid-19 testi için laboratuvar altyapısı hazırlıkları başlatılmış olup ilave cihaz sarf malzeme, kit ve personel hızla sağlanmakta olup, personel eğitimleri tamamlanmaktadır. Yaklaşık 10 gün içerisinde Kovid-19 testlerinin İskenderun Devlet Hastanesi bünyesinde yapılmaya başlaması planlanmıştır. Hayırlı olsun, Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"