Gemi gemi uyuşturucu!

Yayınlanma Zamanı : 19 Ağustos 2020 Saat: 11:41

Gemi gemi uyuşturucu!

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi ve İskenderun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü işbirliğiyle, İskenderun’a gelen 2 ayrı gemiye yapılan operasyonda 72 kilogram 563 gram kokain ele geçirildi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesince yürütülen istihbari ve risk analizine yönelik çalışmalar neticesinde Türkiye limanlarına gelen gemiler risk analizine tabi tutuldu. Bu kapsamda İskenderun’da bir limana kömür yükü ile Kolombiya’dan gelecek yabancı bayraklı bir gemi riskli olarak değerlendirilerek, gemi Türkiye karasularına girdiği andan itibaren ‘Gemi Takip Sistemi’ üzerinden takibe alındı.

Geminin limana yanaşması sonrasında Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ekibi ile Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü gemi arama ekiplerince gemide arama başlatıldı.

Yaşam mahalli, yakıt tankları, makine dairesi ve yük ambarlarında titizlikle sürdürülen aramalar sonucunda söz konusu geminin güvertesinin altında tespit edilen gizli bölmede siyah renkli iki çanta bulundu. Gizli bölmeden çıkarılarak açılan çantaların içerisinde yaklaşık 65 paket olduğu tespit edildi. Bu paketlerin içerisindeki toz maddenin uyuşturucu test cihazında yapılan testinde ‘Kokain’ cinsi uyuşturucu madde olduğu anlaşıldı.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu 72 kilogram 563 gram ağırlığında, yaklaşık 25 milyon lira değerindeki kokaine ele konulurken, konuya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"