Bu haber sesine ve yeteneğine güvenenler için…

Yayınlanma Zamanı : 18 Ağustos 2020 Saat: 11:52

Bu haber sesine ve yeteneğine güvenenler için…

Üniversite tercihlerinin tamamlanmasının ardından adaylar heyecanla yerleştirme sonuçlarını beklerken, bazı adaylarda özel yetenek sınavlarıyla istedikleri yükseköğrenime devam etmek için gün sayıyorlar. İskenderun Teknik Üniversitesi’de (İSTE) bu yıl yaşanan pandemi süreci dolayısıyla olumsuz bir duruma sebep olmamak adına, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü, Müzik Programı’na online özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak.

Ön kayıtlar başladı

17 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında, www.iste.edu.tr adresinden ilgili bağlantı üzerinden online olarak yapılacak ön kayıtların ardından özel yetenek sınavları da 07 – 09 Eylül 2020 tarihleri arasında zoom konferans platformu üzerinden gerçekleştirilecek. TYT’den en az 150.000 ve daha yukarı puan alanların müracaat edebileceği online özel yetenek sınavında, engelli öğrencilerin TYT’den en az 100 puan alması yeterli olacak.

Evden sınava girebilecekler

Müracaatlar İSTE Online Başvuru Sistemi (OBS) üzerinden yapılırken, adaylar ister evlerinden isterlerse sınava hazırlandıkları mekândan sınava katılabilecekler. Bu sayede öğrencilerin sınav heyecanları da minimum düzeye inmiş olacak ve sınav sonrası başarılı olan 35 aday Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü, Müzik Programı’na kayıt yapmaya hak kazanacaklar.

Detaylı bilgiler üniversite web sayfasında

Konservatuvar olarak amaçları arasında öncelikle alanında nitelikli sanatçılar yetiştirmek  olduğunu söyleyen Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Servet Yaşar, “Bunun yanı sıra, müzik eğitimcileri ve müzik araştırmacıları yetiştirmek de birimimizin amaçları arasında yer almaktadır” diyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Adaylarımız başvuru hakkında detaylı bilgiye üniversitemizin resmi web sayfası üzerinden ulaşabilirler. Sınava katılacak tüm adaylara bu vesileyle başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"