HATSU’da Muhammed İkbal Polat dönemi

Yayınlanma Zamanı : 11 Ağustos 2020 Saat: 10:47

HATSU’da Muhammed İkbal Polat dönemi

HATSU Genel Müdürlüğü’nde için bir süre önce Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın açıkladığı isim değişikliği gerçekleşti.  Başkan Savaş’ın önce ‘Sosyal ilişkileri tutturamadı. Şikayetler geliyor’, daha sonrada ‘Bayramdan sonra emekliye ayrılacak’ dediği HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’nin yerine yardımcısı Muhammed İkbal Polat getirildi.

Daha öncede HBB bünyesinde Ulaşım Dairesi Başkanı olarak görev yapan Muhammed İkbal Polat, 15 Ekim 2019 tarihinden bugüne Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresinde Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Muhammed İkbal Polat kimdir?  

1986 yılında Boyabat’ta doğdu. İlköğrenimini Ağrı’da ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Polat, 2004 yılında Lisans eğitimine başladığı Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2008 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği bölümünde başladığı Yüksek Lisans eğitimini Ulaştırma alanında 2019 yılında tamamlayarak İnşaat Yüksek Mühendisi unvanını aldı. 2006 yılından itibaren özel sektörde çalışmaya başlayan Polat, 2009-2011 yılları arasında özel bir firmada proje koordinatörlüğü ve 2011 yılında da özel bir projede Şantiye Şefi, 2012 yılında Antakya Belediyesi’nde kontrol mühendisliği görevlerini yürütmüştür. 2014 yılında Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı görevine atanmış, 2015-2019 yılları arasında Ulaşım Dairesi Başkanı olarak görev yapmıştır. 15 Ekim 2019 tarihi itibariyle Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresinde Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Polat, evli ve 1 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"