Hatay’da bir mahalle daha karantinaya alındı

Yayınlanma Zamanı : 08 Ağustos 2020 Saat: 13:49

Hatay’da bir mahalle daha karantinaya alındı

Kumlu Kaymakamlığı, ilçe hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Batı Ayrancı Mahallesi’nde pozitif vaka görülmesi nedeniyle 14 gün süreyle karantinaya alındığını duyurdu. Vatandaşların zorunlu haller dışında sokağa çıkmamaları, sosyal mesafeyi korumaları uyarısı yapılan açıklamada,  mahalleye bugünden itibaren 21 Ağustos’a kadar 14 gün süreyle giriş ve çıkışların kolluk ekiplerince kontrol altına alınacağı belirtildi.

Batı Ayrancı Mahallesi’nde bulunan vatandaşlara koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarı yapılırken, söz konusu mahalledeki bakkal, market ve diğer işyerlerinde çalışanların maske ve eldiven kullanması, işyeri içerisinde sosyal mesafenin korunması gerektiği vurgulandı ve alınan tedbirlere uymayan vatandaşlara 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi ve 1593 sayılı umumi Hıfzısıhha Kanunu’nun 282. Maddesine göre para cezası uygulanacağı belirtildi.

Kırıkhan’a bağlı, Güzelce Mahallesi de Hıfzıssıhha kurulunca 14 gün süreyle karantinaya alınmıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"