Hatay, öğrenci dostu şehir

Yayınlanma Zamanı : 07 Temmuz 2020 Saat: 13:43

Hatay, öğrenci dostu şehir

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından yapılan Türkiye’de öğrenci dostu şehirler’2019 araştırmasında Hatay Yüksek Memnuniyet Hissedilen Şehirlerarasında yeraldı. 81 ildeki 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversitede öğrenim gören 35,715 öğrenciden elde ettikleri veriler kapsamında ülkemizde öğrencilerin öğrenim gördükleri sadece 26 şehirden memnuniyet duydukları ortaya çıkarken, Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Sıralamasında ilk 3’de ülkenin üniversite öğrenci başkentleri Eskişehir, Aydın ve Antalya bulunurken, Hatay ise 13. Sırada yeraldı.

Öğrenci dostu üniversite 26 şehir arasında A+, A ve B kategorilerinde sıralama yapılırken, ilk 11 de yer alan iller A+ kategorisi olarak “Çok Yüksek Memnuniyet Hissedilen Şehirler” olarak belirlendi. Hatay ise Yüksek Memnuniyet Hissedilen Şehirleri temsil eden A kategoride yerini aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"