Kırıkhan’a DOĞAKA desteği

Yayınlanma Zamanı : 02 Temmuz 2020 Saat: 17:09

Kırıkhan’a DOĞAKA desteği

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞAKA) Genel Sekreteri Onur Yıldız, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile Kırıkhan’da yürütülen projeler hakkında istişarede bulunmak amacıyla bir araya geldi.

Yıldız ve Yavuz, ilçenin en önemli tarımsal değerleri olan; bölgeye has özelliklere sahip ve coğrafi işaret tescil süreci devam eden Kırıkhan Havucu, Kırıkhan Siyah Havucu ve Kırıkhan Kavunu gibi ürünlerin işlenerek katma değer kazandırılmasına yönelik üretim tesisi kurulması projelerinin yanısıra, Gölbaşı Gölü ve Rekreasyon alanı oluşturulması projesi ve tarihi Sarı okulda incelemelerde bulundu.

Gerçekleşen toplantının ardından üretim tesisleri ziyaret eden DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız ile Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz daha sonra, Fransız karargahı olarak kullanılan tarihi binanın dönüştürüldüğü kütüphanenin kullanıcılara daha yararlı ve kullanışlı olması için fikir alışverişinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"