Hudut kartalları kaçakçılara göz açtırmıyor!

Yayınlanma Zamanı : 08 Haziran 2020 Saat: 11:24

Hudut kartalları kaçakçılara göz açtırmıyor!

Milli Savunma Bakanlığı, Hatay dâhil 4 ilde sınır kaçakçılarına yönelik yapılan aramalarda çok sayıda tüfek, kaçak sigara ve esrar ele geçirildiğini açıkladı. Hatay, Van, Kilis ve Hakkâri’de yapılan operasyonlarda hudut kartallarının sınırlarda kaçakçılara göz açtırmadığını belirten bakanlık, yasa dışı yollardan yurda sokulan silah, sigara, uyuşturucu ve ilaç kaçakçılığına darbe vurmaya devam edileceğini duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Hudut kartallarımız sınırlarımızda kaçakçılara göz açtırmıyor. Hudut birliklerimiz, sınırlarımızın güvenliği için 24 saat kesintisiz olarak sürdürdüğü keşif, gözetleme, pusu ve nöbet faaliyetleri neticesinde, yasa dışı yollardan yurda sokulan silah, sigara, uyuşturucu ve ilaç kaçakçılığına büyük darbe vurmaya devam ediyor. Son olarak Van, Kilis, Hakkâri ve Hatay hudut hatlarında yapılan arama tarama faaliyetlerinde;  95 adet pompalı tüfek, 64 adet av tüfeği, 20.000 paket kaçak sigara, 2980 gr kubar esrar, 200 adet ilaç ele geçirildi” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"