Hatay’a yeni bir müze daha!

Yayınlanma Zamanı : 04 Haziran 2020 Saat: 11:47

Hatay’a yeni bir müze daha!

Hatay’ın ihtişamını sergileyen ve Türkiye’nin en büyük müzesine ev sahipliği yapan Hatay, arkeoloji müzesinin yanısıra çok yakında yeni bir müzeye kavuşuyor. Birçok medeniyetin iz bıraktığı, her adımından tarih fışkıran büyük bir açık hava müzesi olan Hatay, bu kez zengin bir mozaik oluşturan geleneksel el sanatlarının sergileneceği Şehir Müzesi ile turizme katkı sunacak.

Antakya’daki yeni Şehir Müzesi çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi alan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Hatay yakında yeni bir Müzeye daha kavuşuyor. Müzelerimiz, ne kadar büyük bir kültür ve medeniyet hafızasına sahip olduğumuzu gösteriyor. Türkiye’nin sayılı şehir müzelerinden biri olacak Antakya şehir müzemizin son halini ziyaret ettik. Şehrimizin gündelik hayatı ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını anlatan Şehir Müzemiz büyük ilgi görecek” dedi.

Milletvekili Yayman’a Hatay Valisi Yardımcısı Salih Altun ile Hatay İl Turizm ve Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"