Şerif Tosyalı’dan anlamlı mesajı

Yayınlanma Zamanı : 21 Mayıs 2020 Saat: 14:39

Şerif Tosyalı’dan anlamlı mesajı

Karadağ Fahri Konsolosluğu görevini başarıyla sürdüren Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, 21 Mayıs Karadağ Bağımsızlık Günü’nü kutladı. Karadağ’ın Hatay, Osmaniye, Adana ve Mersin illerini kapsayan Fahri Konsolosu Tosyalı, 21 Mayıs 2006’da yapılan referandumla Sırbistan-Karadağ’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Karadağ’ın çok kültürlü yapısı, farklı dinler ve etnik yapıların bir arada uyumlu ve hoşgörülü yaşamları ile sorumlu olduğu illerle benzer özellikler taşıdığını söyledi.

Küçük bir Balkan ülkesi olan Karadağ ile Türkiye arasında ekonomi köprüsü kuran Tosyalı,  “Karadağ’ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülke Türkiye’dir. İki ülke arasında yıllardır süregelen ilişkilerin harekete geçmesi için Fahri Konsolos olarak üzerimize düşen görevi yapmaya, bölgemiz iş dünyasını, Karadağ’ın ticari, sosyal ve ekonomik bağları ile buluşturmaya ve güçlendirmeye devam edeceğiz.  Bu vesileyle, Karadağ’ın Bağımsızlığının 14. yıl dönümü kutlu olsun” derken, iş dünyasını Karadağ’daki ticaret ve yatırım avantajlarından yararlanmaya davet etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"