Bakan Koca, 81 ilin sağlık müdürünü dinledi

Yayınlanma Zamanı : 06 Nisan 2020 Saat: 20:21

Bakan Koca, 81 ilin sağlık müdürünü dinledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 il sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle görüştü. Yaklaşan 3 saat süren toplantıda, Covid-19 salgınına karşı illerde yürütülen çalışmalar değerlendirilirken, hastaların durumu, tedavi protokolleri, yoğun bakım doluluk oranları ve mevcut ihtiyaçlar ele alındı.

Temas ve sosyal hareketliliğin azalmaması  durumunda başarıya ulaşamayacaklarını söyleyen Bakan Koca, tanı ve tedavi konusunda gecikme yaşanmaması için pozitif vakaların temaslılarının taranması konusunda hızlı hareket edilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bu dönemde temas içinde olan kişileri izole edemezsek, hastalığı kontrol altına alma şansımız olmaz” dedi.
Bakan Koca, “Sağlık çalışanlarımızın koruyucu maske ve ekipmanları konusunda asla bir sorun olmamalı. Her geçen gün servislerimizin kapasitesini nasıl artıracağımıza bakmaya, yoğun bakım yataklarımızı daha reel kullanmaya, riskli olan hastayı yoğun bakım şartlarında takip etmeye gayret edelim” dedi. Bakan Koca, daha sonra il sağlık müdürlerinin sorularını yanıtladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"