İskenderun Seyahat İzin Kurulu görevde

Yayınlanma Zamanı : 30 Mart 2020 Saat: 15:44

İskenderun Seyahat İzin Kurulu görevde

İçişleri Bakanlığı ve Hatay Valiliği’nin talimatları doğrultusunda İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in ilgili ve yetkili kurumlar ile işbirliği ve koordinasyonuyla oluşturulan “İlçe Seyahat İzin Kurulu” İskenderun Otogarı’nda göreve başladı.

Herhangi bir zorunlu gerekçeyle (cenaze,sağlık, tedavi, iş ve görev yeri, v.b.) nedenlerden dolayı otobüs ile şehir dışına seyahat etmesi gereken vatandaşlarımız, Kaymakamlığın uhdesinde İskenderun Otogarı’ndaki Seyahat İzin Kuruluna başvurmak suretiyle şart ve koşullarının uygun görülmesi halinde seyahat edebilecektir.

Yine zorunlu haller gerekçesiyle 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları olan herhangi bir aile bireyine refakat etmek üzere özel vasıtasıyla İl içinde seyahat etmesi gereken vatandaşlarımız “112” ye bildirmeleri yeterli olup, aynı mazeret çerçevesinde özel vasıtasıyla İl dışına seyahat etmesi gereken vatandaşlarımız ise Kaymakamlık Binasındaki Seyahat İzin Birimine müracaat etmek suretiyle şart ve koşullarının uygun görülmesi halinde seyahat edebilecektir.

Ayrıca, 65 yaş altındaki ve herhangi bir kronik rahatsızlıkları olmayan vatandaşlarımızın özel vasıtalarıyla şehir içi yada şehir dışı seyahatleri için herhangi bir izin işlemine gerek yoktur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"