Ganyan Bayiiler ve dövme salonları da kapatıldı

Yayınlanma Zamanı : 25 Mart 2020 Saat: 21:13

Ganyan Bayiiler ve dövme salonları da kapatıldı

Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulu korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ganyan bayilerinin kapatılmasına karar verdi. Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu başkanlığında toplanan kurul, pandemi tedbirleri kapsamında Ganyan Bayileri’nin yanısıra insanların birbirleriyle yakın mesafe kurduğu Dövme Salonu gibi işyerlerinin de kapatılması kararı aldı.

Kurulun aldığı karar ise şu şekilde; “Ganyan bayilerinin iddia bayileri ile beraber faaliyetleri yürüttüğünün görülmesi üzerine; iddia bayilerinin beraber yürütüldüğü ganyan bayilerinin kapatılmasına, İnsanların birbiriyle çok yakın mesafede çalışıldığı dövme salonu vb. işyerlerinin geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulmasına, Aynı kişinin sürekli başkaları ile temas ettiği; kargo, mektup dağıtımı, kasiyer, kurye, tahsildar gibi görevlilerinin müşterileri ile temas ederken iş ve işlemlerini muhakkak koruyucu eldiven ve maske takarak yapmasının sağlanmasına. Ayrıca 21.03.2020 tarih ve 5760 sayılı talimatımıza akaryakıt istasyonlarındaki satış yerleri ile servis araçları dahil değildir. İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık kurumları dışındaki bütün kamu ve özel kurumların kişisel koruyucu ekipman ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla temin etmelerine oybirliğiyle karar verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"