Hayat kurtarmak ekip işidir!

Yayınlanma Zamanı : 24 Mart 2020 Saat: 21:47

Hayat kurtarmak ekip işidir!

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanı Abdullah Baltacı, 22-28 Mart tarihleri arasında kutlanan Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve Paramedik Haftası’nda yaptığı açıklamada, acil Sağlık Hizmetlerinin koronavirüse karşı etkin mücadelesine dikkat çekti. Acil hizmetlerinin özünde fedakarlık, azim ve özveri bulunan halkımızın en zor anlarında ihtiyaç duyduğu sağlık hizmeti olduğunu söyleyen Baltacı, bu dönemde halkın devletin aldığı kararlara uyması, sağlık çalışanlarının verdiği mücadeleye destek olmak adına zorunluluk olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini ifade etti.

Son yıllarda sağlık sisteminin vitrini konumunda bulunan acil sağlık hizmetleri çalışanlarının Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve Paramedik Haftası’nı kutlayan Baltacı, “Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftası’nda amaç; Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedikleri meslek ortak paydasında buluşturarak, acil sağlık sisteminde yer alan bütün sağlık çalışanları arasında birlik, beraberlik ve dayanışma ortamını sağlamak kadar, acil sağlık hizmetleri ve ilk yardım konusunda halkımızı bilinçlendirmek ve kamuoyunu doğru bilgilerle aydınlatmaktır.

Hız kesmeden dünyaya yayılan COVID-19 salgını ile mücadelede Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere, ilgili tüm kuruluşlarımız tarafından gösterilen hassasiyet ve alınan tüm önlemlere rağmen her geçen gün maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayıları artış göstermektedir.

Sayın Bakanımız Fahrettin KOCA önderliğinde en yüksek risk grubunda bulunan sağlık çalışanlarımız tarafından büyük bir fedakarlık ve özveri ile vatandaşlarımıza kesintisiz sağlık hizmeti sunulmakta ve devletimiz tarafından salgın öncesi yapılan tüm hazırlıklar ve tedbirler sayesinde koronavirüse karşı etkin mücadele yürütülmektedir. Bu sorunla mücadelede tüm vatandaşlarımıza da basit ama çok değerli sorumluluklar düşmektedir. Zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım, Sosyal teması ortadan kaldıralım, Hijyen kurallarına titizlikle uyalım, Acil durumlar söz konusu değilse sağlık kuruluşlarını meşgul etmeyelim, Sağlık Bakanlığımız tarafından alınan tüm tedbirlere ve tavsiyelere lütfen uyalım. Alınan tüm bu tedbirlerin yanı sıra salgının boyutlarının henüz tam olarak kestirilememesi ve mevcut personel sayısında virüse maruziyet nedeniyle yaşanabilecek azalma ihtimali de düşünülerek aynı standartta sağlık hizmeti sunumunu devam ettirmek ve yaşanabilecek olası gecikmelerin önüne geçilmesi adına muhakkak yüklü miktarda sağlık personel istihdamı sağlanmalıdır. Bu zorlu süreci, en kısa sürede devletimizin ve tüm vatandaşlarımızın gayreti ile sağlıkla geride bırakmak dileğiyle… 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftamızı tebrik ediyor; kurtarılacak hayatlar adına hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"