Uzmanından ‘dezenfektan’ uyarısı

Yayınlanma Zamanı : 16 Mart 2020 Saat: 13:37

Uzmanından ‘dezenfektan’ uyarısı

İskenderun Gelişim Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Seda Yıldız, tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgınının ardından, virüsten korunmak için dezenfektan ve kolonya kullanımının artmasıyla ilgili uyarılarda bulundu. Kullanılan ürünlerin Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulan Yıldız,hijyen konusunda da önemli tavsiyelerde bulundu.

Virüsle mücadele konusunda, hijyen kurallarına uymanın önemine dikkat çeken Uzm. Dr. Seda Yıldız, “Virüsten korunmak için yapılacak en güzel şey el yıkamak. Ellerimizi yıkayamadığımızda ise dezenfektan veya kolonya kullanılmasını öneriyoruz. Bu ürünleri alırken de, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Ayrıca bu dönemde tokalaşmamalı ve ellerimizi temiz tutmalıyız. Temizlik için en az 20 saniye ellerimizi sabunla yıkamalıyız. Ellerimizi yıkadıktan sonra nemlendirmemiz, el kuruluğunu önleyecektir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"