Trafikte yeni dönem sinyali!

Yayınlanma Zamanı : 21 Şubat 2020 Saat: 12:13

Trafikte yeni dönem sinyali!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İçişleri Bakanlığınca uygulamaya giren “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” kapsamında, “Kural İhlalleri ve Kazaların Önlenmesi” temalı istişare toplantısı düzenledi.

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda, Kaymakam İskender Yönden başkanlığında düzenlenen toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı J.Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası İskenderun Şube Başkanı Erol Akın, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, yolcu ve yük taşımacılığı yapan firma sahipleri/temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Söz konusu toplantı kapsamında; İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amiri Komiser Mustafa Çuhadar tarafından yapılan sunum eşliğinde, Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Karayolları Taşıma Yönetmeliği gözden geçirilmek suretiyle, ilgili mevzuat çerçevesindeki kurallara değinilmesinin yanı sıra sürücü, yolcu ve yaya olarak yer alan insan unsurunun yaptığı kural ihlalleri ve bu ihlallerin neden olduğu trafik kazalarının önlenmesine yönelik istişare ve bilgilendirme yapıldı.

Kaymakam Yönden, hedeflerinin sürücü, yolcu ve yaya olarak yer alan insanın yaptığı kural ihlalleri ile bu ihlallerin önlenmesine yönelik kısa vadede yapılacak çalışmalar ile ilgili güvenli sistem yaklaşımı benimsenmiş, kaza nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların en aza indirilmesi, bu kazalardan kaynaklı sosyo ekonomik kayıpların yanı sıra bireyi toplumsal hayatı ve kamu güvenliğini tehdit eden risklerin ortadan kaldırılması olduğunu söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"