Murat Kurt’tan veryansın!

Yayınlanma Zamanı : 18 Şubat 2020 Saat: 11:36

Murat Kurt’tan veryansın!

5 Temmuz İskenderunspor Teknik Direktörü Murat Kurt, geçtimiz hafta alınan 5-0’lık Mersin B.Ş. Belediyespor mağlubiyeti sonrası yapılan bazı eleştirilere açıklık getirdi.

İskenderunspor’un sezon başında konulan hedefler doğrultusunda yoluna devam ettiğini söyleyen Kurt, 5 maçta alınan ilk mağlubiyetle futboldan anlamayan bazı fırsatçıların kaos yada başarısızlık varmış gibi algı oluşturmaya çalıştığını vurgularken, “Bu art niyetli insanlar aslında geçmişten beri hep varlar. Ne zaman futbol için güzel bir şeyler yapmaya kalkışan büyüklerimiz olduysa hep karşılarında bu kötü art niyetli zihniyetleri buldular” dedi.

Bildikleri yolda yürümekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Teknik direktör Kurt, “Göreve geldiğimiz ikinci yarının başından bu yana 5 maçta 10 puan topladık. Geçen hafta Meskispor’a karşı ilk mağlubiyetimizi aldık. Turuncu mavili renklere gönül vermiş bu takımı gerçekten karşılıksız gönülden seven bütün İskenderunspor taraftarından aldığımız mağlubiyetten dolayı özür diliyoruz. Bizler kazandığımız maçlardan sonra bile oyunsal anlamda takım olarak eksiklerimizi göz ardı etmedik. Bu mağlubiyetten de gerekli dersi çıkarıp eksiklerimizi giderip yolumuza devam edeceğiz. Bu vesileyle bazı şeylere açıklık getirmenin camiamız için faydalı olacağına inanıyorum. Sezon başında bu takım şampiyon olmak için kurulmamış, bu sene önümüzü görelim, Ligi Reyhanlıspor’un önünde bitirelim ligde kalalım diyerek yola çıkılmış, bu hedefler doğrultusunda bütçe ayrılmış ve kadro planlaması da buna göre yapılmış. Belediye başkanımız Sayın Fatih Tosyalı ve yönetim kurulumuz da sezon başında konulan bu hedefler doğrultusunda İskenderunspor için maddi manevi ne gerekiyorsa yaptılar. Başkanımıza ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Bugün gelinen noktaya baktığımızda Reyhanlıspor’un 11 puan önünde 3.sırada olan takımımızın konulan hedefler doğrultusunda olması gerektiği gibi iyi bir yerde olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyleyken 5 maçta alınan ilk mağlubiyetin ardından nedense bugüne kadar bu takımın kazandığı galibiyetlerde ortada görünmeyenler bir anda sosyal medyadan fırsatçı bir tavırla sanki dünyanın sonu gelmiş gibi futbolla alakası olmayan konularla alakalı yazıp çizmeye başladılar. Bu art niyetli insanlar aslında geçmişten beri hep varlar. Ne zaman futbol için güzel bir şeyler yapmaya kalkışan büyüklerimiz olduysa hep karşılarında bu kötü art niyetli zihniyetleri buldular ve malesefki futbola hizmet etmek isteyen kim varsa küstürmeyi başardılar.. Mağlubiyetten dolayı gerçek anlamda eleştiri yapan herkese teşekkür ediyorum onlara hiçbir sözüm yok. Lakin futbolla uzaktan yakından alakası olmayan konularla alakalı ortada bir kaos yada başarısızlık varmış gibi algı oluşturmaya çalışan fırsatçıları ve art niyetli olanlarıda futbol kamuoyunun takdirine bırakıyorum…Galip geliriz yada mağlup oluruz, futbolda her türlü sonuç var, lakin doğru bildiğimiz yolda yürümekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizi herkesin bilmesini isterim” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"