Denizcilik Fakültesi’ne 9 Eylülden dekan

Yayınlanma Zamanı : 18 Ocak 2020 Saat: 18:37

Denizcilik Fakültesi’ne 9 Eylülden dekan

İSTE Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanlığı görevine,
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner Esmer atandı.

İSTE Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda yapılan göreve başlama törenine, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ile birlikte fakültedeki tüm akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı. Dekanlık görevine başlayan Prof. Dr. Soner Esmer, İSTE Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nin kısa sürede gerçekleştirmiş olduğu başarılarına ve hedeflerine değinerek, bu başarıların katlanarak devam edeceğine olan inancını belirtti. İskenderun’un sektördeki yerine de vurgu yapan Prof. Dr. Soner Esmer; önemi bir potansiyele sahip İskenderun Körfezinin, gelecekteki yatırımlar ve projeler sayesinde önemini daha da artıracağını ifade ederek, bölgenin Türkiye’nin ekonomisindeki rolünün ve öneminin katlanarak artacağının altını çizdi. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ise konuşmasında; “Alanında kendini ispat etmiş bir hocamızın Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültemizin dekanlık görevini üstlenmesinin sevincini yaşıyoruz” diyerek, akademik çalışmalarının yanı sıra katma değerli projeler de üreterek kısa vadede ulusal ve uluslararası anlamda daha ön sıralarda yer alan bir fakülte olma hedefini işaret etti.

Konuşmaların ardından İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Prof. Dr. Soner Esmer’e çiçek takdim ederek, tebrik ve başarı dileklerini iletti. İSTE Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü 2.nci sınıf öğrencisi Tuğçe Suğcu da, yapmış olduğu katkı ve emeklerinden dolayı İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye teşekkür ederek, çiçek takdimini gerçekleştirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"