Şampiyonlar, kupayla Kaymakama koştu

Yayınlanma Zamanı : 13 Ocak 2020 Saat: 18:30

Şampiyonlar, kupayla Kaymakama koştu

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldız Kız-Erkek Voleybol Hatay İl Birinciliği müsabakaları final maçlarıyla tamamlandı. Yıldız Erkekler Voleybol İl Şampiyonu Arsuz Gökmeydan Ortaokulu olurken, kızlarda ise okul Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulu adını şampiyonluğa yazdıran okul oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü İskenderun Kapalı Spor Salonunda oynanan müsabakalarda sporcuları İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Arsuz ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Dörtyol ilçe Milli Eğitim Müdürü Ragıp Güneş ve Gençlik ve Spor İskenderun İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel de yalnız bırakmadı.

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve Hatay Okul Sporları İl Temsilciliğinin faaliyet takviminde yer alan Okul Sporları Yıldız Kız – Erkek Voleybol İl Birinciliği müsabakaları sonunda derece elde eden takımlar kupalarını aldı.

Şampiyon Gökmeydan Ortaokulu

Okul Sporları Yıldız Erkek Voleybol İl Birinciliği turnuvasında İl Şampiyonu Arsuz Gökmeydan Ortaokulu oldu. Arsuz Çetillik Ortaokulu ile karşılaşan Arsuz Gökmeydan Ortaokulu rakibini yenerek şampiyonluk kupasını kaldırdı. Şampiyon kupaları alarak Arsuz Kaymakamı Musa Sarı’ya koşan öğrenciler şampiyonluk kupasını takdim ettiler. Öğrencilerin sevincine ortak olan Kaymakam Sarı kupayı alarak öğrencileri kutladı.

Kızların Şampiyonu ‘Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulu’

Okul Sporları Yıldız Kızlar Voleybol İl Birinciliği turnuvasında finale kalan Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulu, Arsuz Tatarlı Ortaokulu ile karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen müsabaka sonucunda Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulu il birincisi oldu.

Okul Sporları Yıldız Kızlar İl Şampiyonu Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulu, ikinci olan Arsuz Tatarlı Ortaokulu ile Okul Sporları Yıldız Erkekler İl Şampiyonu Arsuz Gökmeydan Ortaokulu,  ikinci olan Arsuz Çetillik Ortaokulu Hatay’ı Türkiye grup müsabakalarında temsil etme hakkı kazandı.

Madalya töreni öncesinde sporcuları kutlayan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Hatay’ı Türkiye Şampiyonası gruplarında temsil edecek takımlara başarılar diledi.

Okul Sporları Yıldızlar İl Birinciliği Güreş Şampiyonasında Menekşe Ekinci’de il birincisi olarak, bölge yarışmasında Hatay’ı temsil etmeye hakkı kazandı.

Müsabakalar sonunda şampiyon olan okul takımlarla, sporcularına kupa ve madalyalarını protokol üyeleri takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"