Suzan Şahin, Hatay’ın reçetesini yazdı!

Yayınlanma Zamanı : 13 Aralık 2019 Saat: 14:32

Suzan Şahin, Hatay’ın reçetesini yazdı!

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, çağrılarına gözü kör, kulağı sağır bir anlayış sergilediğini ifade ettiği iktidara Hataylının yüzünün gülmesi için gerekli reçeteyi verdi. Son 10 ayda en çok kapanan işyeri sayısı ile Hatay’ın başı çektiğini vurgulayan Şahin, ekonomik krizin herkesi derinden sarstığı bir dönemde hükümete “Kültür varlıklarımızı gün yüzüne çıkarın, sınır kapılarını, barajları açın. Amanos Tüneli’ni bitirin ve Hatay’ı 5.Teşvik bölgesine alın” diyerek seslendi.

Ekonomik krizin işçisinden çiftçisine, işvereninden esnafına kadar herkesi derinden sarstığını belirten Şahin, Mecliste yaptığı konuşmada şunları söyledi; “İktidarın bir elinde cımbız, bir elinde ayna umurunda mı dünya politikası, özellikle artan maliyetler, borçları döndürememe, kurun yükselmesi, peş peşe gelen zamlar gibi nedenlerle esnafı iflasa sürüklüyor. Türkiye’de son 5.5 yılda kepenk indiren esnaf sayısı 570 bin. Birçok esnaf da esnaflığı bırakıyor. Batık KOBİ kredisi artışı son 1 yılda yüzde 91… TESK, son 10 ayda işyeri kapanışlarının yüzde 4.3 arttığını açıkladı. Ne yazık ki son 10 ayda 301 ile en çok kapanan işyeri sayısı ile Hatay başı çekmekte. Hatay esnafı kan ağlıyor, geçimini sağlayamıyor. Esnaf için ne yapacaksınız? İktidar ise çağrılarımıza gözü kör, kulağı sağır, vicdanı taş öylece beklemekte. Kültür varlıklarımızı gün yüzüne çıkarın, sınır kapılarını, barajları açın. Amanos Tüneli’ni bitirin ve Hatay’ı 5. Teşvik bölgesine alın ki Hataylının yüzü gülsün…”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"