Stadı Rektör ‘İSTE’di

Yayınlanma Zamanı : 12 Aralık 2019 Saat: 13:04

Stadı Rektör  ‘İSTE’di

İskenderun 5 Temmuz Stadı’nın Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi ve yeni stadyum yeri olarak İskenderun Teknik Üniversitesi’ne ait boş alanın gösterilmesine ilişkin tepkileri de değerlendiren Hatay Valisi Rahmi Doğan, öğrencilere yakın olması nedeniyle alanın uygun olduğunu söyledi.

Özellikle İSTE Rektörü’nün stadın o alana yapılmasını çok istediğini aktaran Vali Doğan, memleketi Sivas ile Hatay’ın yeni 25 bin kapasiteli stadından örnek vererek, “Stat yerinin Millet Parkı yapılmasıyla ilgili bir çalışma var. Özellikle Rektör Bey, o alanı çok istiyor. Üniversitenin içindeki mevcut stat yerinin düzenlenerek, İskenderunspor için burada yer verilmesini istiyor. Şu an itibariyle burası uygundur. Hatay Stadı’nı bitirdik. 25 bin kişilik bir stat yaptık. Ben bir Sivaslı olarak söylüyorum; Bizim 33 bin kişilik bir stadımız var Sivas’ta. Sivasspor lider olmasına rağmen 33 bin kişilik stat hiçbir zaman dolmadı. 10 bin seyirciyle oynuyor. Hatayspor da lider. İnşallah seneye Süper Lige çıkacak. Şuan 5-6 bin seyirciyle oynuyoruz, ama 25 bin kişilik bir stat yaptık. İnşaat faaliyetleri bitti. İnşallah bu ay içerisinde Gençlik ve Spor bakanımız gelecek. Stadımızın koltuk ve çim ihalesine çıkacağız. Bu ayın sonunda da stadı bize teslim ediyorlar. Devir aldıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı parayı valiliğimize yollayacak. Biz de ihalelere çıkıp önümüzdeki sezon Allah’ın izniyle Süper Lig maçlarını bu statta oynayacağımızı düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"