‘Samandağ – Arsuz yolu, Hatay’ın gerdanlığı gibi parlayacak’

Yayınlanma Zamanı : 02 Aralık 2019 Saat: 10:13

‘Samandağ – Arsuz yolu, Hatay’ın gerdanlığı gibi parlayacak’

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ile birlikte Hatay’ın iki sahil ilçesi Samandağ ile Arsuz’u birleştirecek olan sahil yolu çalışmalarını inceledi. Samandağlı muhtarların da eşlik ettiği inceleme gezisinde, Hatay Milletvekilleri tamamlanma aşamasına gelen yolun Hatay turizmine büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, sahil yolunun Türkiye’nin en keyifli yolculuk parkuru olduğuna dikkat çekerek, ‘Hatay için çok önemli bir yatırım olan Samandağ-Arsuz yolunda Hatay’ın boynunda büyük bir gerdanlık gibi parlayacak. Bu yatırım ile sadece şehirlerimiz birbirine bağlanmayacak aynı zamanda Türkiye’nin en keyifli yolculuk yapılacak parkurlarından birine ilimiz kavuşmuş olacak” dedi.

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da Samandağ- Arsuz yolunun iki ilçeyi birbirine bağlamasının yanısıra, iki ilçeyi Türkiye’nin turizm merkezleri arasına taşıyacağını belirterek, “Türkiye’nin en güzel sahil yollarından biri olan Samandağ-Arsuz yolu iki ilçemizi ülkemizin en büyük turizm destinasyonlarından biri haline getirecek. Bu eşsiz yol 2020’de tamamlanacak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"