Su zammına geri vites!

Yayınlanma Zamanı : 21 Kasım 2019 Saat: 16:01

Su zammına geri vites!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu, Kasım ayı 2. Birleşimi’ne içme suyuna mayıs ayında yapılan yüzde 20’lik zammın üzerine, yüzde 30’luk zam teklifi damga vurdu. Gergin anların yaşandığı mecliste, yapılan itirazlar sonucu idare zam teklifini geri çekerek, suyun mevcut fiyatlarla devam edilmesini kararlaştırdı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen HATSU Genel Müdürlüğünün 2020-2024 Yıllarına ait stratejik planı, 2020 yılına ait performans programı, 2020 Yılı Gelir–Gider Bütçesi ve Bütçe Kararnamesi maddeleri oy birliğiyle karar verildi.

Plan, Bütçe ve Tarifeler Komisyonuna havale edilen 2020 yılı su satışı ve kullanılmış suların boşaltılmasına ilişkin ücret tarifelerinde değişiklik yapılmazken, 2019 Mayıs ayı genel kurulunda kabul edilen satış tarifeleri uygulanmaya devam edilmesi meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Hukuk ve İçişleri Komisyonuna havale edilen HATSU tarafından hazırlanan Memur Disiplin Yönetmeliği de oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki HATSU Genel Kurulu toplantısının 14 Mayıs 2020 Perşembe günü saat 14.00’te yapılması oy birliğiyle karar verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"