Okul kantinlerine hijyen denetimi

Yayınlanma Zamanı : 07 Kasım 2019 Saat: 15:44

Okul kantinlerine hijyen denetimi

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri amacıyla okul kantinlerinde kapsamlı denetim gerçekleştirdi. Öğrencilerin sağlıklı beslenmesine yönelik sağlıklı gıda ve hijyen denetimi yapan ekipler, satışı yasak ürünlerin kontrolünü de yaptı.

Öğrencilerin sağlığının herşeyden önce geldiğini ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin sağlıklı bir hizmet almalarının sağlanması açısından önemli olan denetimlerde; okul kantini açmak ve çalıştırabilmek için temin edilmesi gereken resmi belgelerin olup olmadığı, genel temizlik, ambalaj ürünlerin son kullanma tarihlerinden açıkta satılan simit, poğaça, sandviç ve tost ürünleri gibi unlu mamullerin muhafazasına kadar öğrencilerin sağlığını etkileyen tüm konularda incelemeler yapılıyor. Denetimlerde ayrıca, ekipler tarafından, insan sağlığını olumsuz etkileyecek gıda maddelerinin okul kantinlerinde satışına kesinlikle izin verilmemesi yönünde uyarılar yapıldı. Belli aralıklarla yapılan denetimler devam edecek. Çünkü, çocuklarımızın sağlığı her şeyden önce geliyor” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"