Robot festivali onlardan sorulur!

Yayınlanma Zamanı : 04 Kasım 2019 Saat: 14:06

Robot festivali onlardan sorulur!

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü, bu yıl ilki düzenlenen dünyanın en büyük robot festivali Robotex International’ın Türkiye ayağı Robotex Turkey yarışmasında 11 ödül alarak, büyük bir rekora imza attı.

Robot teknolojisini dünya genelinde yaygınlaştırmak ve üreten bir nesil yetiştirmek amacıyla gerçekleşen yarışlarda, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden oluşan 61 katılımcı ve 19 proje ile yarışmaya katılarak toplam 11 ödül alan Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü takımları Estonya, Finlandiya ve Çin’de Türkiye’yi temsil edecek.

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü – Kampüs Müdürü Sefer Kaplan, teknoloji, inovasyon ve yaratıcılığın buluştuğu yarışmada toplam 16 kategoride yarışmalar düzenlendiğini belirterek, “Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinden 200 proje ve 800 yarışmacının katıldığı organizasyonda Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü olarak 3 Türkiye Birinciliği, 3 Türkiye Üçüncülüğü ve 5 jüri özel ödülü almaya hak kazandık. Öğrencilerimiz projelerini hafta içi kulüp saatlerinde, okul sonrası zamanlarda ve haftasonu çalışmalarıyla okulumuz Bilim Merkezinde büyük bir özveri göstererek tamamladılar. Yarışmada emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Biz Bahçeşehir Hatay olarak çocuklarımızı geleceğe hazırlayan tüm organizasyonların içinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bahçeşehir Kolejinin aldığı dereceler ise şöyle;

– İleri Seviye Kategori 3 Kg Sumo Ligi : Türkiye 1.liği

– Hayvan Kurtaran Ligi : Türkiye 1.liği –

-Basketbol Lig :i Türkiye 1.liği

– İleri Seviye Kategori 3 Kg Sumo Ligi : Türkiye 3.lüğü

– Lego Çizgi İzleyen Ligi : Türkiye 3.lüğü

– Lego Sumo Ligi : Türkiye 3.lüğü

– 3 Kg Lego Sumo Ligi: 2 projeye Jüri Özel Ödülü

– Drone Yarışı Ligi : Jüri Özel Ödülü

– Zihin Kontrolü Ligi : Jüri Özel Ödülü

-En Çok Katılımcı Ödülü

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"