Buram buram medeniyet kokan konser!

Yayınlanma Zamanı : 20 Ekim 2019 Saat: 21:10

Buram buram medeniyet kokan konser!

Geçtiğimiz hafta Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu ile sahneyi paylaşan Antakya Medeniyetler Korosu bu hafta da sevilen ses sanatçısı Seren Serengil’i konuk ettiği programlarında izleyenlere unutulmaz bir konser keyfi sundu.

Hatay Valisi Rahmi Doğan başta olmak üzere Hatay Protokol üyeleri,Resmi Kurum Müdürleri, STK Başkanları ve çok sayıda davetlinin izlediği program Antakya Kültür Merkezinde gerçekleşirken, Antakya Medeniyetler Korosu birleştirici ve bütünleştirici parçalarıyla dinleyenlerin gönlünü mest etti.

Koro şefi Yılmaz Özfırat’ın öncülüğünde Ötme Bülbül şarkısıyla giriş yapan Medeniyetler Korosu birçok farklı dilde şarkı seslendirdi.

Etkinliğe davet edilen Seren Serengil, Medeniyetler Korosu’na Karadeniz yöresinden Kim O Sakallı Adam şarkısıyla giriş yaptı. Şarkının öyküsünü dinleyenlerle paylaşan Serengil’in performansı seyirciler tarafından coşkuyla alkışlandı. Geldiği gün itibariyle şehrimizi gezen Seren Serengil “Hatay, farklı bir cumhuriyet gibi. Herkes çok sıcakkanlı, çok temiz bir şehir” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Medeniyetler Korosu ve Serengil; dinleyicilerin eşliğinde hep birlikte Bir Başkadır Benim Memleketim’i seslendirirken salonda büyük coşku yaşandı.

Sevilen ses sanatçısı Seren Serengil ile sahneyi paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, Şehrimizdeki huzur ve güven ortamını daha geniş mecralara duyurabilmek adına ünlü sanatçılar ile sahneyi paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Özfırat ayrıca ,Medeniyetler Korosunu dinlemeyen kimse kalmasın sloganı ile her Cumartesi konserlerin gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Hatay Valisi Rahmi Doğan başta olmak üzere, İl Kültür ve Turizm Müdürü  Hüsnü Işıkgör’e , Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)  Genel Sekreteri Onur Yıldız’a ayrıca teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"