Arsuz Kaymakamı dediğini yaptı!

Yayınlanma Zamanı : 09 Ekim 2019 Saat: 12:10

Arsuz Kaymakamı dediğini yaptı!

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, bu yıl bir hayli renkli ve eğlenceli birçok festivale ev sahipliği yapan ilçede etkinliklerin olumlu ve olumsuz yönlerini masaya yatırmak amacıyla festival değerlendirme toplantısı yaptı. Arsuz’da Milyonfest Rock Festivali başta olmak üzere Arsuzfest, Color Life Fest, Rekreasyonel Balıkçılık Fest ve Kurtbağı Kayısı Festivali gibi ilçenin tanıtımına katkı sunan birçok festivalle ilçeyi “Festivaller şehri Arsuz’ sloganıyla özdeşleştiren Kaymakam Musa Sarı, bu yıl yapılan festivallerden yola çıkarak önümüzdeki yıl gündemde olan festivallerin güvenlik, sağlık, altyapı, trafik ve otopark ve bu gibi benzeri hususlara dair yol haritasını şimdiden belirlemek amacıyla ilgili tüm birimlerle görüş alışverişi yaptı.

Turizm sezonunun yavaş yavaş kapandığı ilçede Kaymakam Musa Sarı başkanlığındaki toplantıya Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, kurum müdürleri, büyükşehir ve İlçe belediyesi yetkili müdürleri ve çalışanları, turizmciler, iş adamları, esnaflar, minibüs Kooperatifleri ve çeşitli kesimlerden katılım oldu.

Bu yıl ilki düzenlenen Milyonfest Rock Festivali’nin ilçede büyük yankı uyandırdığını, bölge ve ulusal basında da çok yer bulduğunu, söyleyen Kaymakam Sarı, bölge tarihinin en kalabalık katılımlı ve en yoğun sanatçı festivalinin olduğunu ifade etti.

Kaymakam Sarı, önümüzdeki yıl da tekrarlanması beklenen MilyonFest’te görülen olumlu ve olumsuz gelişmeler üzerine çeşitli kesimlerden katılımcılar davet ettiklerini belirterek, önümüzdeki yıl daha organize festivaller düzenleme adına bir araya geldiklerini ifade etti.

Color Life festivali organizatörlerinin de kendisini arayarak ilçede bir ilave festival düzenlemek istediklerini de belirten Kaymakam Sarı, ilçenin adının artık festivaller şehri ile anıldığını ve bölgenin cazibe merkezi olduğunu da sözlerine ekledi.

Başarının ekip işi olduğuna vurgu yapan Kaymakam Sarı, bu başarıda emeği geçen herkesi ayrıca tebrik etti.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven de toplantıdan dolayı Kaymakam Musa Sarı’ya teşekkür ederken, belediye olarak bundan sonra düzenlenecek tüm festivallerde de bütün kurumlarla işbirliği içerisinde hareket edeceklerini belirterek, Arsuz’un gelişimi ve hak ettiği yere ulaşması için ekip olarak gayret sarf edeceklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"