Akademisyenler, Hatay mutfağına tam not verdi!

Yayınlanma Zamanı : 30 Eylül 2019 Saat: 14:45

Akademisyenler, Hatay mutfağına tam not verdi!

UNESCO Hatay Gastronomi Evi, TÜSEM Sonbahar Toplantısı ve Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri Çalıştayı için Hatay’a gelen akademisyenleri ağırladı.

Hatay’ın sahip olduğu kültürel dokunun bir yansıması olan Gastronomi Evin’de verilen yemekte akademisyenlere Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Hayzaran da eşlik etti.

Düzenlenen yemekte, şehir dışından gelen konuklar Hatay’a özgü tatları deneyimleme olanağı buldu. Konuklarını Hatay’a yakışır bir misafirperverlikle ağırlayan UNESCO Hatay Gastronomi Evi, ana yemeklerden ara sıcaklara, mezelerden tatlılara kadar birçok lezzeti konuklarına ikram etmenin mutluluğunu yaşadı.

Hatay’a özgü lezzetleri tadan konuklar, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Hatay’a gelen herkesin mutlaka uğraması gereken bir mekân olduğunu vurgulayan konuklar her zaman adından övgüyle söz edilen lezzetleri tatmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"