Allah kabul etsin Can’lar

Yayınlanma Zamanı : 15 Eylül 2019 Saat: 11:15

Allah kabul etsin Can’lar

İskenderun Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Vakfı, 12 imamlar ve Kerbela şehitleri için tutulan yass-ı matem orucunun ardından Muharrem Ayı dolasıyla Cemevi’nde aşure dağıttı.

Karbela şehitlerinin anısına saygı duruşuyla başlayan etkinlik, Narlı Cemevi Semah ekibinin gösterisi ve yapılan konuşmaların ardından Ercan Kazım Özer Dede’nin duasının ardından aşure dağıtımıyla devam etti.

Muharrem Ayı’nın ve yapılan Aşurenin öneminin dile getirildiği etkinliğe CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ve eşi Behice Güven, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ercan Kazım Özer Dede’nin duasının ardından Yass-ı Matem Orucu’nun bitimi dolayısıyla dağıtılan Aşure lokmasının birlik ve beraberliğe katkı sunması, kardeşliğin ve barışın pekişmesine vesile olması temenni edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"