Türkiye-Belarus ilişkisi üst düzeye taşındı

Yayınlanma Zamanı : 10 Eylül 2019 Saat: 13:39

Türkiye-Belarus ilişkisi üst düzeye taşındı

CHP Hatay Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Mehmet Güzelmansur, Volkan Bozkır başkanlığındaki komisyon heyeti ile birlikte Belarus’a gitti.


Belarus’un Başkenti Minsk’e ulaşan heyeti, Belarus Parlementosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Sn. Valery Voronetsky havaalanında karşıladı. Türkiye Belarus ikili ilişkilerinin daha üst düzeye çıkarılması için, Temsilciler Meclisi Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Valeri Voronetsky ve Komisyon Heyeti ile resmi görüşmeleri gerçekleştiren Türk Heyeti, 12 Eylüle kadar resmi ziyaretler gerçekleştirecek.

Yapılan resmi ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur “TBMM Dışişleri Komisyonu olarak Volkan Bozkır Başkanlığında Belarus ve Türkiye ikili ilişkilerinin daha üst düzeye çıkarılması için bir dizi resmi ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Ziyaretler kapsamında Belarus Parlementosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Sn. Valery Voronetsky ve komisyonun kıymetli heyetiyle bir araya geldik. Resmi ziyaretlerimiz kapsamında Dışişleri Bakanlığı ve yönetimiyle de toplantılarımız sürecek. Ülkemizin Belarus ile bağlarını kuvvetlendirmesi ve ikili ilişkilerinin daha üst noktaya çıkarılması için atılan ve atılacak olan karşılıklı adımlar önemlidir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"