Arsuz, HADO’yu sahiplendi

Yayınlanma Zamanı : 30 Ağustos 2019 Saat: 8:50

Arsuz, HADO’yu sahiplendi

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği, hem turizm hem de ticaret anlamında Arsuz’un Hatay’ın lokomotif ilçesi olmasına büyük katkı sunacak olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesine sahip çıktı.

Daha önce İskenderun’da yapılması planlanan ve yöneticiler tarafından engellenmesinin ardından, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın katkılarıyla rotasını Arsuz’a çeviren HADO ile ilgili son günlerde oluşan kafa karışıklığına karşı Arsuz’da güçbirliği oluşturma çağrısı yapan turizm derneği yöneticileri, “HADO, Arsuz’a mal olmuştur” diyerek, deniz otobüsünün yönünü yeniden İskenderun’a çevirmesine izin vermeyeceklerini dile getirdi.

31 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 18.00’de Madenli Balıkçı Barınağı’nda tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla HADO’nun Arsuz’da kalması için yapılacak basın açıklamasına bütün Arsuz sevdalılarını davet eden Arsuz Turizm ve Kültür Derneği yöneticileri, “Hatay’dan Mersin, Kıbrıs, Lübnan ve Beyrut’a uzanacak olan deniz otobüsü seferleri projesi olan ‘HADO’ Arsuz- Madenli Balıkçı Barınağında hayata geçecek. Buna inanıyoruz. Arsuz’a can verecek olan ‘HADO’ ilçemizde turist sayısını arttıracak, aynı zamanda ekonomik yönden de canlılık katacak ve yaşamı güzel kılacak bir projedir. Son günlerde kamuoyundaki ‘HADO, İskenderun’a alınabilir’ şeklindeki haberler biz Arsuzluları üzmektedir. HADO, Arsuz’a mal olmuştur ve öyle de kalmalıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr Sayın Lütfü Savaş’ın Arsuzluların talebini kırmayacağını umuyoruz. 31.08.2019 Cumartesi saat: 18.00’de Madenli Barınağı’nda tüm sivil toplum kuruluşları, Mahalle Muhtarlarımız ve yurttaşların yoğun katılımı ile basın açıklaması yapılacaktır. Sevdası Arsuz olan tüm hemşerilerimizi toplantıya bekliyoruz” derken, HADO’nun Arsuz’da kalması için de herkesi mücadeleye davet etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"