İTSO Meclisinde neler konuşuldu neler!

Yayınlanma Zamanı : 29 Ağustos 2019 Saat: 16:34

İTSO Meclisinde neler konuşuldu neler!

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO)’nın Ağustos ayı meclis toplantısında, bölgemize değer katacak projeler masaya yatırıldı. İTSO Meclis Başkanı Okan Belli başkanlığında gerçekleşen toplantıda İskenderun ekonomisinin yanısıra, lojistik köy, Hassa Tüneli projesi, toptancı sebze ve meyve halinin taşınması, yeni kurulacak Organize Sanayi bölgeleri, toptancılar sitesi ve alt yapılarının çözümü, İskenderun’un il olma konusu, HADO, sanayi sitesinin taşınması ve yeni kurulacak sanayi sitesi gibi önemli projelerin yanısıra meslek komitelerin sorunları görüşüldü.

İTSO olarak çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Başkan Levent Hakkı Yılmaz, “İTSO olarak, şehrimizin en önemli sivil toplum kuruluşuna sahibiz. Bizim bu güçlü birlikteliğimiz şehrimizin ekonomik sosyal ve kültürel yönden gelişmesine önemli katkı sağlamaktadır. Bölgemiz için önem arz eden projelerimizi en yetkili mercilere ulaştırarak bu projelerin takibini yapmaktayız. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ve CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin ve Mehmet Güzelmansur odamızı ziyaret etti. Bölgemiz ekonomisine değer katacak projelerin hayata geçirilmesi noktasında hazırladığımız dosyaları kendilerine takdim ettik ve ilgileneceklerini, bakanlık düzeyinde takibini yapacaklarını söylediler. Bizler de artık bu konuşmaların burada kalmayıp, hayata geçirilmesi noktasında çaba sarf edilmesi gerektiğini kendilerine anlattık. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bölgemiz ekonomisine katkı sağlayacak proje ve sorunların takibini sürdüreceğiz” dedi.

Toplantıda daha sonra 11. Meslek Komite Üyesi Rami Kırmızıoğlu ve 12. Meslek Komite Başkanı Cemil Bilgin söz alarak, meslek komitelerinde yaşadıkları sorunları detaylı bir şekilde anlattı.

Hesapları İnceleme Komisyonu Başkan Yardımcısı Necati Sert, gelir giderler konusunda meclis üyelerini bilgilendirerek, harcamaların bütçe esaslarına uygun olarak gerçekleştirildiğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"