Lütfü Savaş,bu projeye kafayı taktı!

Yayınlanma Zamanı : 24 Ağustos 2019 Saat: 10:50

Lütfü Savaş,bu projeye kafayı taktı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın 5.teşvik bölgesine yükselmesi ve İskenderun Körfezi’nin de serbest bölge ilan edilmesiyle ilin ekonomik, üretim, ihracat ve istihdam yönünden güçleneceğini söyledi. Hatay’ı önemli ölçüde rahatlatacak olan hamlenin siyaset üstü bir proje olduğunu söyleyen Başkan Savaş, bu projeye Hatay’daki tüm yetkililerin destek vermesini beklediğini ve Hatay’ı el birliği ile ayağa kaldırmak istediğini ifade etti.

Hatay’ın geleceği için siyasi değil,’Milli’ hareket edilmesi gerektiğinin de altını çizen Başkan Savaş, “Hatay’ımız serbest bölge statüsüne kavuşturulmalı ve 5. Teşvik bölgesine alınmalıdır. Bu noktada sayın valimizden ve tüm milletvekillerimizden parti ayırt etmeksizin destek talep edeceğiz. Hatay ekonomik anlamda potansiyeli yüksek olan ancak elindeki imkanları verimli kullanma noktasında organize olamayan, zenginlikleri bol bir şehir. Serbest bölge ile ekonomimizde belirgin bir canlanma ve kademeli bir büyüme gerçekleşecektir. İskenderun sahip olduğu geniş liman sahası ve Akdeniz’in kuzeydoğusunda önemli bir stratejik noktada bulunması itibariyle Dubai ve Singapur gibi dünyanın en büyük transit aktarma üslerinden biri olabilir. Hatay; demir-çelik, çimento, tarım ve filtre gibi birçok sektörde dünyayla rekabet edebilecek durumda olan, gelişime açık bir şehirdir. Serbest bölgenin kurulmasıyla birlikte teknoloji, dış yatırımcı, istihdam ve rekabet ortamı sağlanacaktır”dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"