Lütfü Savaş’ın bu hamlesine tüm kurumlar destek versin!

Yayınlanma Zamanı : 22 Ağustos 2019 Saat: 14:04

Lütfü Savaş’ın bu hamlesine tüm kurumlar destek versin!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, dış satımı artırmak ve yabancı finansörleri ülkeye çekebilmek amacıyla İskenderun Körfezi’nin serbest bölge olması yönünde atılımda bulunduklarını açıkladı. Gümrük duvarlarının ortadan kaldırılmasıyla kente ve ülkeye ekonomik anlamda önemli kazanımlar sağlanacağını ifade eden Başkan Savaş, İskenderun’un potansiyelini harekete geçirecek olan serbest bölge ilan edilmesinin yanında lojistik köy kurulmasının da önemine değindi.

Başkan Savaş, İskenderun Körfezi’nin konumu itibariyle bunun için müsait bir yere sahip olduğunu dile getirerek, “Hatay’ımız, hazırda İskenderun Körfezi ile liman ve nakliye lojistik sektörüyle Dubai ve Singapur benzeri transit aktarma olmaya hazır bir şehirdir. Konumu gereği potansiyelini ortaya çıkarabileceğimiz ve batıdan doğuya giden tüm yüklere talip olabilmemiz için İskenderun Körfezi’ni serbest bölge ilan edip lojistik köy kurmalıyız. Hali hazırda deniz, kara, hava ve demir ulaşımına sahibiz ancak biraz tempoyu arttırarak uluslararası ekonomik güçlerle mücadele etmemiz lazım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"