Hadi, herkes Yayladağı Belediye Başkanı’nı alkışlasın

Yayınlanma Zamanı : 21 Ağustos 2019 Saat: 13:32

Hadi, herkes Yayladağı Belediye Başkanı’nı alkışlasın

Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, 24-25 Ağustos tarihlerinde ev sahipliği yapacakları 19. Yayladağı Aba Güreşi Kültür ve Sanat Festivali için yaptırılan Devrent Mersah Alanı için tek bir ağacın bile kesilmesine izin vermedi.

Ülkede ağaç katliamı ile ilgili tepkiler yükselirken, örnek alınması gereken çevre dostu bir projeye imza atan Başkan Sayın, mini bir stadyum şeklinde yapılan yeni sahanın projesini işlerliğe koyarken, şartnameye “Tek bir ağaç bile kesilmeyecek” maddesini eklettiği ve bu kararından da geri adım atmadığı öğrenildi.  Oturma tribününden yükselen ağaçlarla dikkat çeken tesis, vatandaşlar tarafından hem beğenildi, hem de takdir topladı.

İlçeye, ağaçların tamamını koruyarak yeşillikler içerisinde muhteşem bir tesis kazandıran Başkan Mustafa Sayın, “19. Yayladağı Aba Güreşi Kültür ve Sanat Festivalimize sahamız hazır. İlçemize hayırlı – uğurlu olsun. Sahamızın da açılışını gerçekleştireceğimiz festivalimize bütün halkımız davetlidir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"