Başkan Savaş’tan flaş Suriyeliler açıklaması

Yayınlanma Zamanı : 15 Ağustos 2019 Saat: 13:46

Başkan Savaş’tan flaş Suriyeliler açıklaması

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Suriyelilerin 12 yıl sonra nüfusumuzu geçme olasılığı olduğuna bir kez daha dikkat çekti. Katıldığı bir televizyon programında Suriye’de yaşanan olumsuzlukların Hatay’a etkisi ve Suriyelilerin Hatay’daki son durumu hakkında bilgiler veren Başkan Savaş, “Topraklarımızı yanlış nüfus politikası ile kaybetmek istemiyoruz” dedi. 

Suriyelilerle ilgili sıkıntıların giderek arttığına vurgu yapan Başkan Savaş, “Onların sorunlarını gidermek, beklentilerine cevap vermek ve onların düşüncelerini insanlar ile paylaşmak bizim görevimiz. Şu anda Suriye politikası ve Suriyeliler ile ilgili Hatay’ın sıkıntıları var. Bu sıkıntı giderek artıyor. Hatay’ın bağımsızlığı uğruna mücadele etmiş bir milletiz. Biz de bu şehri çocuklarımıza emanet olarak bırakacağız. Topraklarımızı yanlış nüfus politikasıyla kaybetmek istemiyoruz. Suriyeli kardeşlerimiz ile bizim bir kavgamız yok. Biz ensar-muhacir kültürüne inanıyoruz. Ama 8 yıldır sorunlar yaşıyoruz ve bu sorunlar gittikçe artıyor. Hesaplarımıza göre de Suriyelilerin 12 yıl sonra bizim nüfusumuzu geçme olasılığı var. Bu olasılık gerçekleşirse çocuklarımız öz yurdunda sıkıntı yaşayacak. Ve belki de birçok kurumu veya belediyeleri Suriyeliler yönetecek. Ben bu konunun Türkiye’nin ve Hatay’ın geleceği için sıkıntılar yaratacağını düşünüyorum. Ankara’daki bu iş ile ilgilenen hükümetin refleks ve çözüm oluşturması lazım”dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"