Arsuz’da Meryem Ana Bayramı coşkusu

Yayınlanma Zamanı : 15 Ağustos 2019 Saat: 18:39

Arsuz’da Meryem Ana Bayramı coşkusu

Farklı dinlerin barış ve kardeşlik içinde bir arada huzur içerisinde yaşadığı Arsuz’da her yıl Ağustos ayının 15’inci günü kutlanan Meryem Ana’nın Göğe Yükseliş Bayramı bütün dinleri bir araya getirdi. Arsuz’un tarihi kilisesi Mar Yuhanna Kilisesi’nde gerçekleşen ayinde Hristiyan vatandaşların bayram coşkusuna Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ve belediye meclis üyeleri de ortak oldu.

Bayram ayininin ardından Hristiyan vatandaşların bayramını kutlayan Başkan Asaf Güven, “Yüzyıllardır medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kardeşliğin, sevginin, hoşgörü ve dayanışmanın birlikte yoğrulduğu coğrafyamızda kutlanan 15 Ağustos Meryem Ana Bayramı’nda Hıristiyan hemşehrilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hıristiyan kardeşlerimizin Meryem Ana Bayramını kutluyor, ülkemize huzur ve barış diliyorum” dedi.

İskenderun Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur da Meryem Ana’nın Göğe Yükseliş Bayramı’nı kutlayarak, Başkan Asaf Güven’e ayine katılımından dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"