İskenderun’da bayram önlemleri tamam

Yayınlanma Zamanı : 07 Ağustos 2019 Saat: 16:30

İskenderun’da bayram önlemleri tamam

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzur içerisinde bayram geçirmeleri için gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Belediye ekiplerinin bayram sürecince görev başında olacaklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı, ilçe kurban komisyonu tarafından toplu kesim izni verilen yerler dışında kurban kesimi yapılmayacağını belirterek, vatandaşlardan da konuyla ilgili hassasiyet istedi.

Halkın rahat, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için çalışmaların titizlikle sürdüğünü söyleyen Tosyalı, “Hemşerilerimizin rahat bir şekilde bayramlarını yapmaları için önlemlerimizi aldık. İlgili birimlerimiz bayram boyunca hemşerilerimizin hizmetinde olacak. Kurban pazarında ve çevresinde kesinlikle kurban kesimi yasak olup, kaçak kesim yapanlara çevre kanunu gereği gerekli cezai işlem uygulanacak. 2019 yılı kurban bayramı dolayısı ile ilçe kurban komisyonu tarafından toplu kesim izni verilen yerler dışında kurban kesimi yapılmayacak. Kurban bayramında vatandaşların kesimhanelere yönelmeleri hem çevre temizliği açısından büyük önem taşıyor hem de vatandaş yapılan uygulamadan memnun oluyor. Belediyemiz, ilçe Tarım müdürlüğü ve ilçe müftülüğü her bayram olduğu gibi bu bayramda vatandaşların rahat bir bayram geçirmeleri için bayram sürecince çalışacaklar. Hem dini ibadetimizi sağlıklı bir şekilde yerine getirmek hem de oluşabilecek kirliliğinin topluma ve çevreye zarar vermemesini sağlamak için önlemlerimizi aldık. Vatandaşlarımızdan da gerekli desteği ve duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"