Efsane öğretmeni de ağlattılar!

Yayınlanma Zamanı : 06 Ağustos 2019 Saat: 10:12

Efsane öğretmeni de ağlattılar!

Türkiye’nin en başarılı beden eğitimi öğretmenlerinden ve İskenderun Lisesi’nin ‘Efsane’ ismi Turgut Deliveli, gözyaşlarıyla ayrıldığı mesleğinin ardından duygu dolu bir mesaj yayınladı. 37 yıllık öğretmenliği boyunca sayısız başarılara imza atan ve öğrencilerine aşıladığı ‘Milli’ şuurla herkesin takdirini kazanan Turgut Deliveli’nin işte o duygu dolu mesajı… 

“Sevgili gönül dostlarım ve sevgili öğrencilerim;

3 Mart 1982 yılında başladığım kutsal mesleğime Temmuz 2019 itibari ile 37 yıl 4 ay şerefle gururla icra ettiğim mesleğimi sonlandırmış bulunmaktayım. Bu dönem içerisinde özverileri ile emekleri ile bir Türk evladına yakışan tavırla beni ve okulumuzu mahcup etmeyen öğrencilerimi en samimi duygularımla tebrik ediyor hepsinin alnından öpüyorum. Beni hiç bir zaman mahcup etmediler hep göğsümü kabarttılar. İşte bundan dolayı dünyaya bir daha gelsem aynı mesleği seçerim.

37 yıllık bu serüvende öğrencilerim; futbolda sayısını unuttuğum 25 in üzerinde Hatay Şampiyonluğu, iki defa Türkiye yarı finali, bir defa Türkiye dördüncülüğü başarısını bana yaşattılar.

Atatürk’ümüzün Türk Milleti’ne hediye ettiği bayramları Türk çocuğuna yakışan bir şekilde kutlamaları ve takdir etmesini bilen mülkü amirler tarafından takdir edilmeleri yaşamım boyunca unutamayacağım hediyelerdir.

Katkılarını esirgemeyen öğretmen arkadaşlarıma, okul müdürlerime, velilerime ve mihenk taşlarım, gurur kaynaklarım sevgili öğrencilerime sonsuz teşekkürler ediyorum.

Hz. Ömer adaleti ile icra ettiğim mesleğimle gurur ve onur duyduğumu ifade ederken, katkılarını unuttuğum kişi ve kurumlar varsa hoşgörülerine sığınıyor, haklarını helal etmelerini bekliyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"