Sanayi işbirliğine İTSO ziyaretleri

Yayınlanma Zamanı : 29 Temmuz 2019 Saat: 17:55

Sanayi işbirliğine İTSO ziyaretleri

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Üyeleri, İskenderun Teknik Üniversitesi yetkilileri ile birlikte Antakya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Hatboru Tesisleri’nin ardından Hatraf Market Rafları ve ekipmanları imalatı, Elektrik Panoları imalatı tesislerini ziyaret etti.

Kaynak Teknolojilerinin ağırlıkta kullanıldığı tesisleri gezen İTSO ve İSTE heyetinde yer alan İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci; İskenderun Teknik Üniversitesinde kurulacak olan Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi hakkında bilgiler verdi.

Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi’nin bölge için önemli bir fırsat olduğuna değinen Bahçeci; “Sanayi sektöründe artan nitelikli ve sertifikalı kaynakçı (çırak, kalfa, usta, kaynak teknikeri, belgeli kaynakçı ve profesyonel kaynakçı) talebinin karşılanması ve çeşitli projeler geliştirmek suretiyle çalışma başlatıldı. Bu kapsamda bizlerde bölgemizdeki sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek, bilgilendiriyoruz. Sizler de bölgede yapmış olduğunuz üretimlerde kaynak teknolojilerini kullanıyorsunuz. Bu kapsamda bizlerden istifade edebilirsiniz. Bölgemizdeki sanayi kuruluşları ve özellikle kaynakçılıkla ilgili mükemmeliyet ötesinde hizmet verecek olmamız sizler için de bir fırsat olduğunu düşünüyoruz ve bu fırsattan bölgede faaliyet gösteren sanayicilerimizin yaralanmasını istiyoruz” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, DOĞAKA ve İskenderun Teknik Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirecekleri projenin önemine değinerek, “Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezinde ehliyetli kalifiyeli Kaynakçıların yetişeceği ve bölgemizde faaliyet fabrikalarda daha kaliteli üretimler yapılacağını umut ediyoruz. Bu vesile ile en yetkili kişiler tarafından firmalarımızı gezerek bilgilendiriyoruz. Bu Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezinin kurulması sizler için büyük fırsat olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Hatboru Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, “İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezinin açılacak olması önemli. Zaten bu projeyi yakından takip ediyoruz. Açıldığında da hizmetlerden istifade etmek isteriz. Bu konuda birlikte uyum içerisinde çalışabileceğimizi söyleyebilirim. İTSO yönetimine de, bu projenin hayata geçirilme noktasında göstermiş olduğu özverili gayretlerden dolayı da ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Hatraf Market Rafları Yetkilisi Zafer Havare ise, İskenderun Teknik Üniversitesi DOĞAKA ve İTSO işbirliğiyle kurulacak olan İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin sadece İskenderun değil, çevre il ve ilçede faaliyet gösteren firmalar için de önemli bir fırsat olduğunu vurguladı ve İTSO yönetimine bu projeyi hayata geçirmelerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Ziyaretlerde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetimine İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof.Dr.Selçuk Mıstıkoğlu ve  Prof.Dr.Tolga Depçi, İskenderun Teknik Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı aynı zamanda TOBB’un Akademik Danışmanlığını da yürüten Prof.Dr.Nazif Çalış da eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"